In Toy Story 5, dat over precies een jaar in de bioscoop verschijnt, krijgen onze favoriete speelgoedhelden namelijk te maken met een wel heel herkenbare tegenstander: een leer-tablet. Jep, het scherm is de schurk. LEES OOK: er komt een tweede deel van de Lilo & Stitch-film.

Annecy International Animation Film Festival in Frankrijk

Tijdens het Annecy International Animation Film Festival in Frankrijk onthulde Pixar’s creatieve baas Pete Docter dat het nieuwe kwaadaardige personage Lily Pad heet — een slimme, manipulatieve tablet die 8-jarige Bonnie Anderson ervan overtuigt dat online games en digitale vriendjes véél leuker zijn dan speelgoed uit de kast.

▼ scroll verder ▼

Het eerste concept laat een soort kikkerachtig scherm zien dat als een soort glimmende tiran boven Jessie, Buzz en Bullseye uittorent. En dan weet je: dit wordt een ouderwetse strijd tussen analoog speelgoed en altijd-aan technologie.

Herkenbaar voor iedereen

Wat Toy Story 5 zo interessant maakt, is hoe herkenbaar het thema is. Veel ouders (en kinderen) weten hoe verleidelijk een tablet kan zijn, zeker als die vol zit met spelletjes en filmpjes zit. Pixar speelt daar slim op in door de klassieke speelgoedwereld letterlijk tegenover moderne technologie te zetten.

Het wordt geen strijd met lasers of slechteriken met een cape, maar eentje die je misschien ook in je eigen woonkamer ziet gebeuren. En zoals altijd zit er bij Pixar vast weer een dikke traan én een flinke lach aan te komen.

Terug van weggeweest

Goed nieuws voor de fans: Tom Hanks (Woody), Tim Allen (Buzz) en Joan Cusack (Jessie) zijn er weer bij. Ook komt er een mooi eerbetoon aan acteur Carl Weathers, die eerder Combat Carl insprak. Deze keer wordt dat gedaan door Ernie Hudson (Ghostbusters).

De film begint spectaculair: een doos vol Buzz Lightyear-figuren zit vast op een soort woestijneiland. Ze zitten in ‘toy mode’ en proberen wanhopig contact te maken met Star Command. Wat er precies met Woody en Bo Peep is gebeurd sinds deel 4? Dat houdt Pixar nog even geheim.

En verder bij Pixar…

Naast Toy Story 5 werden ook twee gloednieuwe films aangekondigd.
Hoppers (6 maart 2026) volgt Mabel, een 14-jarig meisje dat haar bewustzijn uploadt naar een robot-bever om haar geliefde vijver te redden van een snelwegproject.
Gatto (zomer 2027) speelt zich af in Venetië en draait om Nero, een zwarte kat die als huurkat voor een kattenmaffia werkt. Met nog maar één leven te gaan, zoekt hij eindelijk naar échte betekenis.

En er was meer: fans kregen ook een voorproefje van Zootopia 2 (verwacht in november) én een 27 minuten durende sneak peek van Elio, een puber-verhaal dat op 20 juni 2025 verschijnt. LEES OOK: dit is wanneer Frozen 3 in de bioscoop verschijnt.