The Wrong Paris

The Wrong Paris staat nog maar nét op Netflix en scoort nu al hoog! Hoofdpersonage Dawn Blanton (Miranda Cosgrove, bekend van iCarly) droomt van een kunstenaarsleven in Parijs. Een zolderkamer, schilderijen, een uitzicht op de Eiffeltoren – dat is het plan. Helaas is haar bankrekening het daar totaal niet mee eens. Dus grijpt Dawn haar kans wanneer ze zich kan inschrijven voor een datingshow in Parijs. Tenminste… dat dacht ze. Want in plaats van in de stad van de liefde komt ze terecht in París, Texas – een stoffig stadje met meer rodeo’s dan romantische bruggetjes.

Haar eerste plan is duidelijk: zo snel mogelijk uit de show gestemd worden. Maar alles verandert zodra de knappe cowboy-bachelor Trey (Pierson Fodé) zijn entree maakt. Met zijn Texaanse accent en charmante glimlach gooit hij Dawn’s exit-strategie volledig in de war.

Heerlijke romcom

Wat The Wrong Paris onderscheidt van andere romcoms, is de manier waarop het reality-tv op de hak neemt. De film speelt schaamteloos met clichés die we kennen uit programma’s als The Bachelor: bizarre challenges, ongemakkelijke dates en een producent die constant regels verzint om de kijkcijfers omhoog te jagen.

▼ scroll verder ▼

Denk aan lasso-wedstrijden, geforceerde groepsactiviteiten en ongemakkelijke bekentenissen voor de camera. Alleen dit keer niet tegen de achtergrond van de Seine, maar tussen stoffige ranches en houten schuren.

Miranda Cosgrove is de hoofdrolspeelster

Miranda Cosgrove laat zien dat ze niet alleen kindsterretje was, maar ook prima een volwassen romcom kan dragen. Ze is ongemakkelijk, grappig en toch geloofwaardig. Pierson Fodé weet de balans te vinden tussen “dreamy cowboy” en goofy love interest. Daarnaast schittert Yvonne Orji als stuntelende producer en zorgt Frances Fisher als oma Birdie voor heerlijk droge oneliners. Zelfs de kleinere rollen zijn gevuld met herkenbare gezichten, waardoor de film nog meer charme krijgt.

Kijken of niet?

Niet iedereen is laaiend enthousiast: sommige critici vinden dat Dawn haar droom wel erg snel opgeeft voor de liefde, en klagen over de soms stuntelige montage. Toch overheerst bij kijkers vooral de feelgood-vibe. Op IMDb scoort de film een 6.3 – geen Oscar-materiaal, maar wél precies waar je zin in hebt na een lange dag. Fans noemen de film “verslavend schattig” en “gewoon fun”, en eerlijk gezegd is dat precies de bedoeling. Lees ook: Throwback alert: zo ziet Sam van iCarly er nu uit