Heftig! Farja onthult hoelang hij en Timor in een doodskist lagen bij Special Forces VIPS

Kun jij je voorstellen om opgesloten te liggen in een doodskist? Voor Farja Farvadin en Timor Steffens was dit geen nachtmerrie, maar werkelijkheid tijdens Special Forces VIPS. En geloof ons: deze challenge was écht next level zwaar.
De doodskist-challenge
In seizoen 5 van Special Forces VIPS werden Farja en Timor op de proef gesteld met misschien wel de meest beruchte opdracht ever: opgesloten liggen in een doodskist. En dat zonder idee hoe lang het zou duren! Je hoort je eigen adem, voelt letterlijk de muren op je af komen en hebt geen flauw benul van tijd. Voor veel mensen is de doodskist-challenge echt het ultieme horror-scenario—en je moet sterk in je schoenen staan om daar niet van te flippen.
Wat doet twee uur in een doodskist met je?
De fysieke uitdaging is al extreem genoeg: je moet doodstil liggen, je spieren beginnen te protesteren, het benauwde gevoel maakt je onrustig en ineens voel je elk klein pijntje in je lijf. Maar misschien is de mentale kant nog veel zwaarder. De paniek die op de loer ligt, de angst dat je het niet volhoudt, de druk om niet op te geven – zeker omdat iedereen meekijkt – het vreet aan je doorzettingsvermogen.
Precies dát is waar Special Forces VIPS om draait: niet alleen je grenzen opzoeken, maar er ver overheen gaan. Het draait om pure mentale kracht, laten zien dat je meer kunt dan je denkt. En hoewel we in de aflevering slechts een korte indruk krijgen van de befaamde doodskist-challenge, duurde de proef in werkelijkheid maar liefst twee volle uren. Twee uur lang opgesloten liggen, met alleen jezelf en je gedachten – dat doen we Timor en Farja écht niet na.
Onthullingen achter de schermen
De doodskist-challenge is maar één van de vele bizarre uitdagingen die deelnemers voor hun kiezen krijgen. Farja Farvardin onthult bijvoorbeeld dat ze in het begin zelfs in natte kleding moesten slapen, omdat ze hun spullen nog niet kregen. En ga ‘s lekker door na maar 2 tot 3 uur slaap per nacht—yep, écht zo weinig! Eten? Je hebt net vijf minuten voor een snelle hap. Je bent continu moe, hongerig en gestrest. Farja beschreef het zo: één dag voelt als een hele week van ellende. Als kijker zie je vaak maar een paar minuten van een opdracht, maar in het echt duren sommige verhoren tot wel een uur.
Farja Farvardin na Expeditie Robinson: honger is echt het ergst
Voor Farja was dit niet z’n eerste overlevingsavontuur. In Expeditie Robinson moest hij achttien dagen lang dealen met een lege maag en pure uitputting. Volgens Farja was niet de fysieke pijn het ergste, maar de honger. Toch kijkt hij positief terug en zegt hij dat het hem als persoon en in zijn carrière veel heeft gebracht. Zulke ervaringen doen je mentaal groeien—en maken héél duidelijk dat je meer aankan dan je ooit dacht. Lees ook: Deze scène is uit Special Forces VIPS geknipt: ‘Te heftig om te zien’
Bron: Grazia