Direct naar content
verkouden-eten-loopneus

Zo kom je binnen no time van die vervelende kriebelhoest af

Beschadigd afdeklaagje

Voordat we naar oplossingen gaan kijken, is het handig om eerst even te weten waar een kriebelhoest eigenlijk vandaan komt, zodat je ook weet hoe je ervan af kan komen. Kriebelhoest ontstaat doordat je luchtwegepitheel (je ‘afdeklaag’ in je keel) beschadigd is geraakt. Dit kan verschillende oorzaken hebben. Een verkoudheidje kan de boosdoener zijn, maar ook het inademen van sigarettenrook, een allergie of door in stoffige of droge ruimtes te zijn maakt het vaak niet beter. Hoe meer je moet hoesten, hoe meer je afdeklaag beschadigd raakt. Hierdoor moet je nog meer hoesten; je komt als het ware in een vicieuze cirkel terecht. En dat is mega irritant!

Wat moet je wél doen bij kriebelhoest?

Als eerste is het enorm belangrijk dat je huis de juiste luchtvochtigheid heeft. Dit moet rond de 40 à 60% zijn. Koop een luchtbevochtiger of zet simpelweg een bakje water op de verwarming om dit percentage te bereiken. Zorg ook dat je huis goed schoon blijft en gebruik desnoods een neusspray voor het slapen. Adem daarnaast zo veel mogelijk door je neus en drink een lekker kopje thee met honing. Drink bij voorkeur tijm thee. Deze theesoort beschermt je slijmvliezen namelijk tegen bacteriën. Ook verse gemberthee werkt heel goed tegen die irritante kriebelhoest!

▼ scroll verder ▼

Wat moet je níet doen bij kriebelhoest?

Natuurlijk zijn er ook een aantal dingen die je juist níét moet doen. Als je van je kriebelhoest af wil komen, is het niet verstandig om te roken. Ook moet je oppassen met je keel schrapen en te veel hoesten. Haal ook niet zomaar ieder middeltje van de Kruidvat in huis, hier kunnen soms ongezonde ingrediënten in zitten. Heb je nou écht zo’n last van je kriebelhoest dat niets lijkt te helpen? Overleg dan met je huisarts wat je in huis kan halen. Experimenteer dus niet zelf zomaar!

Artikel delen
Roos-Sanne

Roos-Sanne

Roos-Sanne heeft eerder al stage gelopen bij Girlscene en heeft zich nu gepromoveerd tot freelance redacteur voor verschillende titels binnen Hi Label, waaronder Girlscene. Roos-Sanne houdt zich in haar vrije tijd veel bezig met astrologie en schrijft dan ook regelmatig over sterrenbeelden.

Alle artikelen van Roos-Sanne

READ MORE

  • Vrouw die leest met koffie en matcha.
    Lifestyle

    Wil je gezonder oud worden? Dit simpele ritueel maakt verrassend veel verschil

  • Selfie van vrouw in sportkleding.
    Gezondheid

    Experts say: is een lange of intense workout beter?

  • Mindy uit Emily in Paris.
    Lifestyle

    Brrr! Dit is de reden dat je het altijd koud hebt

  • Meisje doet een work-out.
    Lifestyle

    Dit is wat fitfluencers écht met je zelfvertrouwen doen (en hoe je jezelf beschermt)