Direct naar content
meer-zelfvertrouwen-gen-z
Afbeelding: Euphoria

Iets meer confidence nodig? Je bent niet de enige!

Een beetje zelfvertrouwen

We kennen het allemaal: nieuwe situaties, nieuwe mensen en nieuwe ervaringen kunnen behoorlijk spannend zijn. Online laten we vaak een stoere versie van onszelf zien, maar in real life kan dat nog weleens tegenvallen. Uit recent onderzoek van Magnum blijkt dat jongeren worstelen met zelfvertrouwen in de ‘echte’ wereld.

Het onderzoek, uitgevoerd door DirectResearch, toont aan dat meer dan de helft van de Gen-Z’ers (54%) het spannend vindt om een ruimte met onbekenden binnen te stappen. Niet zo gek natuurlijk, want een aantal ogen op je gericht hebben als je midden in een ruimte staat, is voor veel mensen best een uitdaging – als ware Gen-Z’er gesproken. Ook vindt 43% het spannend om zichzelf aan anderen te presenteren.

Online durven we wél

Online daarentegen is het voor Gen-Z een totaal ander verhaal! Jongeren voelen zich op het wereldwijde web als een vis in het water. Ze delen met gemak hun content met hun social following en stralen daar veel meer zelfvertrouwen uit dan offline. Uit het onderzoek blijkt zelfs dat ruim 64% van de jongeren het fijn vindt om online materiaal te delen.

▼ scroll verder ▼

En dat is nog niet alles – een kwart van de Gen-Z’ers geeft zelfs aan dat ze zich online beter kunnen uiten dan bij hun vrienden. Voor deze digital natives biedt de online wereld een platform waar ze zichzelf volledig kunnen zijn en hun creativiteit de vrije loop kunnen laten.

Het onderzoek onthult de relatie tussen jongeren, zelfvertrouwen en social media. Hoewel één op de drie Gen-Z’ers weleens sociale druk voelt om iets te posten, omdat ze anders te lang niets hebben gedeeld, vormen social media voor veel jongeren ook een belangrijke uitlaatklep.

Sterker nog, een op de drie jongeren geeft aan dat ze zich volledig zichzelf kunnen zijn op social media. Maar het is niet alleen rozengeur en maneschijn; social media kunnen ook zorgen voor sociale vergelijking, waardoor één op de drie Gen-Z’ers zich soms zorgen maakt of hun picture-perfect leven wel net zo goed is als dat van anderen.

House of Magnum

Dit onderzoek komt uit vlak voor het grote, jaarlijkse feest van Magnum op 13 juni: House of Magnum. Dit jaar staat het feest, waar een diverse groep Mbassadors en content creators voor worden uitgenodigd, volledig in het teken van confidence. Onder het motto ‘Wherever Pleasure Takes You‘ worden genodigden uitgedaagd om zich zo expressief mogelijk uit te dossen en vol zelfvertrouwen het feest bij te wonen. Magnum wil met dit feest ultieme pleasure inspireren voor iedereen, zowel tijdens het evenement als daarbuiten.

Artikel delen
Redactie

Redactie

De Girlscene-redactie bestaat niet alleen uit de gezichten die je op deze pagina ziet. Achter de schermen hebben we nog een aantal geweldige meiden en experts op het gebied van liefde, lifestyle, fashion en beauty die als gastredacteuren bijdragen aan de content voor het allerleukste meidenplatform.

Alle artikelen van Redactie

READ MORE

  • Scène uit Emily in Paris waar Emily aan het zwembad ligt en een drankje aanneemt.
    Lifestyle

    Summer essential: met dít handige item van Action heb je nooit meer warme drankjes

  • Emily die leunt op een schouder van een man
    Lifestyle

    Dit geheim maakt iemand direct aantrekkelijk

  • Een vrouw met verhuisdozen.
    Lifestyle

    Op jezelf wonen? Deze verhuiskortingen wil je écht niet missen

  • Meisje dat popcorn eet.
    Lifestyle

    Bang zijn loont: zo verbrand je calorieën tijdens een horrorfilm