Direct naar content
Lifestyle

Heftig verhaal: ‘Ik sneed mezelf door mijn lichaamsbeharing’

Redactie
Redactie Leestijd: 3 minuten
Illustratie voor: Heftig verhaal: ‘Ik sneed mezelf door mijn lichaamsbeharing’

Girlscene.nl gaat over fashion en beauty, allerlei happy dingen. Helaas zijn er soms ook minder leuke dingen in het leven en die passen goed in onze rubriek ‘lifestyle’. Want vervelende en heftige dingen horen helaas bij het leven. Sommige meiden hebben wel iets heel heftigs meegemaakt en willen hun verhaal graag met jullie delen. Deze keer: een meisje dat zichzelf sneed door haar lichaamsbeharing. 

Ik ben geboren met overbeharing. Dit is heel moeilijk voor mij en ik hoop met dit verhaal tegen anderen te zeggen dat zoiets normaal is en je er niks aan kunt doen.

Het begon allemaal op de basisschool. Steeds vaker kreeg ik opmerkingen naar mijn hoofd. Eerst was ik een weerwolf en dan was ik een aap. Voor een meisje is dit echt niet leuk. Mijn hele basisschoolperiode ben ik gepest. Dat is dus acht jaar. Toen ik naar de middelbare school ging, was ik erg zenuwachtig en werd ik onzeker. Vroeger geloofde ik mijn ouders als het erover ging, want ze zeiden dat dit normaal was en dat mijn beharing weg zou gaan. In de eerste klas van de middelbare school begonnen er mensen raar naar me te kijken. Als ik wat verkeerd deed, werd er meteen een opmerking gemaakt. Een keer had ik een discussie met een jongen, die zei toen tegen mij: “Je bent zo behaard en vies. Is dat normaal voor een meisje?”. Met tranen in mijn ogen ben ik huilend naar huis gefietst. Ik werd steeds onzekerder en had weinig hoop. Ik begon met het snijden van mezelf. Ik was op het laagste punt van mijn zelfwaardering. Ik haatte mezelf zo erg dat ik ook dacht om een einde te maken aan mijn leven. Niemand begreep mij.

heftig verhaalIk heb het over mijn hele lichaam en er kan niets aan gedaan worden. Ik ben naar verschillende dokters en specialisten geweest, maar zij konden mij niet helpen. Ik vond mezelf alleen maar vies en lelijk. Op een gegeven moment kwam ik thuis van school en viel ik huilend in slaap in mijn bed. Ik wilde echt niet meer maar school. Ik was continu bezig met mijn beharing te bedekken of wegharsen. 

11 april 2017 had ik ruzie met m’n vader en toen ging het mis. Ik pakte een stanleymes en vol woede sneed ik. Helaas ging deze snee zo diep dat ik de binnenkant van m’n arm zag en er overal bloed spetterde. Ik moest met spoed naar het ziekenhuis voor hechtingen. Het gaat nu veel beter met me. Ik ben bijna niet meer onzeker en groei als een persoon. Mijn beharing is er nog steeds. Natuurlijk denken sommige mensen van hars, scheer of laser het weg, maar zo makkelijk is het niet. Harsen doet enorm veel pijn en er zijn ook gevoelige plekken die dan geharst moeten worden. Scheren groeit enorm snel terug en laseren is erg duur en pijnlijk. Ook kun je door te laseren pigmentvlekken krijgen. De haargroei is minder, maar nooit helemaal weg. Ik heb nog steeds moeite om te leven met mijn beharing en heb het nog steeds niet geaccepteerd.  

Wil jij ook graag jouw heftige verhaal delen op Girlscene? Stuur dan een mail met jouw verhaal naar info@girlscene.nl onder vermelding van: ‘Heftig verhaal’.

Beeld: iStock