Harrods in Londen
Sun 07.02.10
Houd jij ook zo van warenhuizen? Vindje de Bijenkorf ook zo leuk? Dan is Harrods ‘the place to be’ als je een keer een stedentrip naar Londen maakt.
Met een oppervlakte van 90,000 m2 en ruim 330 verschillende afdelingen is Harrods het grootste warenhuis ter wereld. Harrods verkoopt werkelijk alles, zoals: dames-, heren- en kinderkleding, elektronica, sieraden, huisdieren, accessoires voor huisdieren, speelgoed, eten & drinken, gezondheidsproducten, schoonheidsproducten, huishoudartikelen, meubels en nog veel meer! Ook mode liefhebbers kunnen zich prima vermaken , want vrijwel elk bekend merk is er te vinden: Balenciaga, Bottega Veneta, Burberry, Louis Vuitton, Marc Jacobs etc.

Een klein stukje Geschiedenis
In 1834 werd Harrods opgericht door Charles Henry Harrod. Harrods specialiseerde zich in die tijd in thee. Rond 1880 is de zoon van Harrods de persoon geweest die Harrods heeft uitgebreid tot een groot warenhuis met verschillende afdelingen. Helaas brandde Harrods in 1883 tot de grond toe af. Daarom werd er een nieuwe winkel gebouwd en al gauw kon Harrod voor het eerst krediet verlenen aan zijn beste klanten.

Charles Henry Harrod.
Brothers Fayed.
De broers Fayed zijn twee rijke Egyptische zakenmannen. In 1985 hebben zij Harrods voor maar liefst 615 miljoen pond gekocht! Tot op heden zijn zij de eigenaren van Harrods.
Prinses Diana & Dodi
Waarschijnlijk hebben de meeste van jullie al eerder overéén van de twee broers gehoord, namelijk: Mohamed Al-Fayed. Hij is de vader van Dodi Al Fayed die in 1997 samen met prinses Diana bij een verkeersongeluk in Parijs om het leven kwam.In Harrods is er speciaal voor prinses Diana en Dodi een memorial room ingericht. Dit is een super mooie kamer ter nagedachtenis van hen. Er is ook een condoleanceregister waarin alle bezoekers van Harrods iets in kunnen schrijven.

Prinses Diana & Dodi
Afgelopen december ben ik van de 27ste tot en met de 30ste samen met mijn vriend naar Londen geweest, vlak na de kerst dus. Ik had me er ontzettend op verheugd en natuurlijk al wat geld gespaard om flink wat uit te geven in Harrods. Ik ging er namelijk al vanuit dat er uitverkoop zou zijn. Om bij Harrods te komen kun je het beste de Tube (metro) pakken. De Tube is het snelste en meest voordelige transportmiddel in Londen. Aangezien er bijna op elke hoek van de straat een Starbucks is gevestigd, kon ik het natuurlijk niet weerstaan om eerst een lekkere latte te kopen voor onderweg. Wij stapten bij Knightsbridge uit.

Na ongeveer vijf minuten lopen, kwamen we eindelijk aan bij Harrods. Het was heel druk! Ik had het gevoel alsof ik continu in de rij stond om iets af te rekenen. Helaas mocht dat niet zo zijn, aangezien alles erg duur was. Desalniettemin bracht ik het geduld op om er toch rustig doorheen te lopen omdat Harrods zo mooi en groot is. Op de begane grond zijn veel mooie en grote merken vertegenwoordigd. Ik keek mijn ogen uit. Eenmaal besloten te hebben dat ik niets kon kopen, omdat alles zo duur was en omdat ik blijkbaar niet genoeg had gespaard, gingen we naar een afdeling waar ik hopelijk wel wat geld uit kon geven: The ‘Food & Drink’ afdeling. Keuze genoeg, er was sushi, kaviaar, kip, chocolade, snoep en heerlijke cupcakes, die ik natuurlijk niet kon weerstaan. Ik heb er maar meteen twee gekocht en ook meteen opgegeten. Bovendien kan ik je vertellen, dat ik genoten heb! Hier een foto:

Vervolgens zijn we naar de Memorial room van prinses Diana en Dodi gegaan, waar ik al eerder over heb verteld. Natuurlijk heb ik wat geschreven in het condoleanceregister. Het register stond vol met allerlei lieve dingen die bezoekers hadden geschreven. Soms was het een heel verhaal of een mooi gedicht. Dit was zeer indrukwekkend.
Om in een vrolijkere stemming te komen, gingen wij naar de speelgoedafdeling. Dat is echt een kinderparadijs, zelfs ik was er helemaal in mijn element. Alle soorten speelgoed waren daar aanwezig. Ook waren er veel knuffels, zoals deze grote Elmo. Ik kon het natuurlijk niet laten om hiermee op de foto te gaan.

Verder gingen wij naar de dierenafdeling. Daar waren veel verschillende soorten huisdieren aanwezig. Ook had je de leukste meubels voor huisdieren, zoals bijvoorbeeld een hele mooie, grote, roze hondenmand van Juicy Couture!
Ik wilde natuurlijk foto’s maken, maar helaas werd ik door het personeel van Harrods aangesproken dat dit niet mocht.
Het meest onverwachte dat ik toen ben tegengekomen zijn pupcakes, oftewel cupcakes voor honden! Ze zagen er heel schattig uit. Ik wilde er een paar meenemen naar Nederland, alleen mocht ik ze helaas niet in mijn koffer stoppen. Hier heb ik nog wel stiekem een foto van kunnen maken:

Natuurlijk waren er veel meer afdelingen. Ik heb maar een fractie gezien, omdat Harrods zo ongelooflijk groot is en het daar op dat moment erg druk was. Als je dit grote warenhuis helemaal wilt zien, heb je waarschijnlijk meer dan één dag nodig, zeker als je rond een drukke periode gaat, zoals Kerstmis.
Over het algemeen was Harrods heel indrukwekkend. Zoals ik al eerder aangaf is het dus ook heel belangrijk om goed te sparen voordat je naar Harrods gaat! Persoonlijk heb ik mij uitstekend vermaakt zonder iets gekocht te hebben, op de cupcakes na natuurlijk. Om je te kunnen vermaken is het dus niet nodig om daar iets te kopen. Er zijn in Londen genoeg winkelstraten, waar kleding veel goedkoper is.
Ben jij voorlopig nog niet van plan naar Londen te gaan? Kijk dan alvast op de website: www.harrods.com. Daar kun je onder andere alvast kijken hoe Harrods er van binnen uitziet!
Door Negin Mirsalehi
Ook leuk om te lezen:
Tags: