Deze sites vind je misschien ook leuk Ze.nl, Beautyscene.nl, en meer

Meer sites die je misschien ook leuk vindt

Girlscene Fashionscene
Shopscene FashionsceneTV
Shopgids Good2b
24H Fashion deal Girlslovedeals
Chicklit 24H Beauty deal
Vrouwen.nl Moviescene
BEAUTY  -  Make-up  -  Proefdiervrij

Proefdiervrij

Sun 28.12.08

Iedereen weet dat voor het maken van cosmetica veel dieren worden mishandeld. Veel mensen zijn hier op tegen, maar lang niet iedereen van hen let bij het kopen van cosmetica op of het wel of niet op dieren is getest.

Veel mensen denken dat het toch geen zin heeft, want wat maakt die ene lipgloss nou uit? Nu deze in de winkels ligt, is het toch al getest en maakt het niet meer uit of je hem wel of niet koopt. Dit slaat natuurlijk nergens op. Als jij dit product koopt, geef je je geld aan het desbetreffende bedrijf, waarmee deze meer producten kan maken en meer dieren kan pijnigen. Van jóuw geld!

Ook zijn er mensen die denken dat zo'n beetje alles op dieren is getest en dat ze dus te veel moeten missen als ze voor dierenrechten opkomen. Maar vergis je niet, er zijn genoeg merken die niet op dieren testen!

Maar hoe weet je dan of een bedrijf op dieren test of niet? Dit kan je opzoeken door op de lijst van PETA te kijken. Je kunt deze lijst vinden door rechtsonder, onder het kopje Popular Resources, op More » te klikken en dan staat 'ie achter het vierde bolletje. Hierop staan alle merken die proefdiervrij zijn.
Er is ook een Nederlandse site, die je waarschijnlijk wel kent: Proefdiervrij. Alleen zijn zij minder ver met het screenen van bedrijven en staat er dus minder op. Daarom is die van PETA wat handiger. Maar ik zie net dat de lijsten iets van elkaar verschillen, zo staat Rituals niet op PETA, maar wel op Proefdiervrij. Laten we er maar van uitgaan dat als het merk op één van de twee lijsten staat, dat het niet op dieren test.

Bij het kopen van proefdiervrije make-up moet je goed opletten of het ook écht proefdiervrij is. Er zijn merken die niet op dieren testen en dit dan ook aan iedereen laten weten. Maar wat veel mensen niet weten, is dat deze merken vaak wel ingrediënten gebruiken die op dieren zijn getest. Ze bedóelen dus eigenlijk: het eindproduct is niet op dieren getest. In andere woorden: ze betalen een ander bedrijf voor het testen van de ingrediënten, op dieren, zodat ze zelf kunnen zeggen dat ze proefdiervrij zijn! Zo staat bijvoorbeeld Yves Rocher er zo'n beetje om bekend dat hij niet op dieren test, maar hij is ook helemaal niet proefdiervrij, wat veel mensen denken.

Ik heb de lijsten nog eens langs gescrold en heb er wat bekende merken uit gehaald, om te laten zien dat je genoeg keuze hebt. Er zijn dus nog veel meer merken, maar dit zijn naar mijn idee de bekendste:

A.Vogel
Albert Heijn huismerk
Aveda
Bare Escentuals
Bobbi Brown
Catrice
Chi
Christian Dior
Clarins
Clinique
DA Huismerk
De Tuinen
Dr. Hauschka
DuWop
Estee Lauder
Essence
Etos huismerk
Everyday Minerals
Greenland
Guinot
Hema huismerk
Hennaplus
Herôme
John van G
Kneipp
Labello
La Prairie
Lavera
Lush
M.A.C. Cosmetics
Nivea
OPI nails
Palmers
Revlon
Smashbox
Stila
Tea Tree
The Body Shop
Tommy Hilfiger
Too Faced
Trekpleister huismerk
Urban Decay
Victoria’s Secret
Weleda
Wet n Wild

Bij The Body Shop is het een beetje dubieus: zij strijden heel erg tegen dierproeven; dit staat ook op hun site ("we are against animal testing, every one of our products is animal cruelty free and vegetarian"). Maar het bedrijf is wel onderdeel van de L'Oréal groep, een bedrijf dat totaal niet proefdiervrij is...


Ook leuk om te lezen:

Tags:

Reageer

Om te reageren moet je ingelogd zijn.
Log je in of registreer je bij Yourscene
1-50 van 297
 
IndianGirl onMon 10-10-11 18:51
IndianGirl
ik gooi echt gelijk mijn loreal weg!
 
 
lauraselina onFri 22-07-11 17:25
lauraselina
Miss Sporty ?
 
 
Diancriss onSun 20-02-11 22:09
Diancriss
ecensse ook niet
 
 
orlala onThu 09-09-10 21:25
orlala
Bourjois?
 
 
janeytjee onThu 09-09-10 19:04
janeytjee
en gosh?
 
 
cookiesandcream onThu 02-09-10 17:58
cookiesandcream
@isaaaaa;
Haha, daar dacht ik dus ook aan!
Ik zou dus nooit-of-te-nimmer make-up dragen dat op dieren getest wordt!
 
 
MiMi_ShineOn onSun 01-08-10 15:52
MiMi_ShineOn
Ik heb een nagellak van het DA huismerk gekregen en ik wist niet of die proefdiervrij was, thnx!
By the way, deze niet:
Rimmel London
Maybelline New York
Dove

Enne, Miss Helen van de HEMA ook niet ;)
 
 
kata2901 onWed 21-04-10 12:55
kata2901
oriflame
 
 
Jagaimo onSat 13-03-10 21:08
Jagaimo
Bekendere dierproefvrije merken
- Hegron (kun je bij Action halen)
- Kneipp
- Rituals
- IC Fantasia (een blackhair-product)
 
 
Isaaa96 onSat 09-01-10 21:53
Isaaa96
wrm testen ze het niet op van die gevaarlijke gevangenen? XD
 
 
jesuisunreveur onWed 30-12-09 19:59
jesuisunreveur
Essence, Catrice, Nivea, Labello, Kneipp (L)
 
 
Puretoxic onThu 29-10-09 22:09
Puretoxic

yay essence is niet op dieren getest :D
 
 
AnnaXxx onSun 20-09-09 20:17
AnnaXxx
van dat konijntje smelt mijn hart gewoon
 
 
Lisanne_love onSat 12-09-09 13:49
Lisanne_love
Wat een cute konijntje
 
 
loen_JBTue 09-06-09 20:56
loen_JB
jesus,wrm testen op dieren?die beesten doet nix verkeerd,test ze lekker op jezelf uit!
 
 
summerglow onThu 04-06-09 16:48
summerglow
ik gebruik binjna altijd essence dus ik ben best blij dat dat niet op diertjes is getest!:D
 
 
dalinszSat 23-05-09 20:54
dalinsz
jezus l'oreal, doe eens ff normaal, jullie zijn echt leveloos
 
 
RoelynTue 05-05-09 16:38
Roelyn
Ik vind het echt zielig dat mensen op dieren testen...
Test maar op jezelf!!
 
 
Heavensent onSun 26-04-09 17:18
Heavensent
Mac cosmectis, Bobbie Brown, Dior(L).
Dermalogica is ook niet getest op dieren
 
 
Jackii_Star onFri 20-03-09 22:03
Jackii_Star
Moet egt ff zegge dat Konijntje is super cute!!! :wub:
 
 
_Tink onWed 04-03-09 17:30
_Tink
Ja the bodyshop is overgenomen door l'oreal, maar er was gezegd dat er niks zou veranderen in het concept; proefdiervrije cosmetica.

& ik ga altijd maar van de lijst van proefdiervrij.nl uit. Volgens mij zijn die strenger dan de peta.
 
 
esceneme onFri 27-02-09 22:53
esceneme
Ik hoorde laats dat zwitzal en hema ook op dieren zijn getest! weet iemand hier meer van?
 
 
XCXTXMon 23-02-09 14:33
XCXTX
Chanel!?!??!?!
 
 
90GirlyGirl90Thu 19-02-09 20:18
90GirlyGirl90
Ik weet nu dat de meeste producten van kruidvat proefdiervrij staan staat op proefdiervrij zelf errug bedankt want, het is idd zo makkelijk om proefdiervrije producten te kopen!
 
 
90GirlyGirl90Thu 19-02-09 20:12
90GirlyGirl90
mmmh weet niet of alles wat ik gebruik proefdiervrij is Kruidvat staat er niet bij:S
 
 
RoosinthehouseSun 01-02-09 20:02
Roosinthehouse
TEGEN dierproeven!!
 
 
lootjuh1Sat 31-01-09 12:20
lootjuh1
essence
 
 
BlondeBimboosMon 12-01-09 16:14
BlondeBimboos
ik hou zooo van dieren... ik heb mijn haarspullen, make up proefdier vrij en ik ben vegetarier! (AA)
 
 
gwen1987 onSun 11-01-09 22:01
gwen1987
Dior, Rimmel, Mac en L'Oreal zijn helaas allemaal niet proefdiervrij, ondanks dat hierboven staat vermeld van wel (die lijst klopt totaal niet, dus ga daar alsjeblieft niet vanuit)
 
 
xFABULEUX onSun 11-01-09 12:57
xFABULEUX
Dior <333.
Maar Rimmel London dan? ö
want uit die 2 merken bestaat myn make-up voornamelijk ö
 
 
xFeijaSat 10-01-09 14:06
xFeija
Ik heb een vraag:
Waar kan je M.A.C make-up kopen?
en test L'Óreal op dieren :O?
 
 
gwen1987 onThu 08-01-09 23:27
gwen1987
Clovern, goed dat je dit hebt gepost!

@MizzMe: Essence staat niet op de lijst van proefdiervrije cosmetica op proefdiervrij.nl. En op de site staat het heel sneaky aangegeven (kijk maar bij de FAQ) de laatste zin is
we are also totally against animal testing of our finished products.
Kortom: we zijn tegen het gebruiken van proefdieren voor onze EINDproducten
Aan de manier van formulier heb je al door dat het niet klopt, het eindproduct is dan misschien niet op dieren getest, de ingredienten zijn dat wel degelijk. Alle merken die volledig proefdiervrij zijn zijn daar trots op, en laten dit graag ziej op hun site. Dus zo'n raar antwoord als bij Essence zegt al genoeg. Ze proberen op deze manier de proefdiervrije make-upliefhebbers voor zich te winnen, erg gemeen, dus trap er alsjeblieft niet in.
Alleen de merken die op de site van proefdiervrij staan zijn volledig proefdiervrij. Merken die beweren dat ze er niet opstaan omdat ze dat niet willen (zoals Yves Rocher, ik heb ze eens gemaild) praten onzin, want het is zeer goede reclame om op die lijst te staan, dus als ze zeggen dat ze niet willen weet je al genoeg. Yves Rocher is dus ook, tegen vele beweringen in, niet volledig proefdiervrij. Ze praten er mooi omheen, maar als je ze mailt en het op de man af vraagt krijg je een raar antwoord, waaruit je al kan opmaken dat er iets niet klopt.

En voor degene die zeggen dat het nu toch niet uitmaakt als de make-up toch al in de winkel ligt. De proefdieren die voor die make-up hebben moeten lijden krijg je er niet mee terug nee. Maar als jij, en heel veel anderen, niks meer van een bepaald merk kopen zullen ze steeds minder en minder winst maken, tot ze uiteindelijk failliet gaan, of toch proefdiervrije make-up gaan maken.
Dat lukt inderdaad niet als je de enige bent die proefdiervrij make-up gebruikt, en het lukt ook niet binnen een maandje, maar op lange termijn werkt het wel degelijk.
Plus, zoek eens op hoeveel proefdieren er jaarlijks overlijden, alleen al voor cosmetica. Probeer daar eens aan te denken als je je mascara of lipgloss opdoet...
 
 
ClovernThu 08-01-09 22:33
Clovern
Een medewerker van Proefdiervrij heeft bevestigt dat het lijstje van Monique van geen kant klopt.

Wat stukjes uit de nogal lange reactie:

'Heel erg bedankt voor je mail. Maar ik ben wel naast mijn stoel gevallen toen ik las wat er allemaal op die site stond!'

'Wat een rare voorlichting!'

'Proefdiervrij is er niet gemakkelijk van te overtuigen dat een merk proefdiervrij genoemd mag worden en zal eerst moeten kunnen beschikken over voldoende informatie voordat een merk in de lijst wordt opgenomen.'

'Maar eigenlijk is er nog iets veel vreemders aan de hand: Op de lijst op de site staan allemaal merken die nóch in de lijst van Proefdiervrij nóch in de lijst van Peta voorkomen.

Een van de merken die hier wordt genoemd en in geen van beide lijsten voorkomt is Chanel…. Dat was vroeger een wel heel berucht merk. Ik weet niet zoveel over dierproeven door Chanel (allemaal nogal geheim), maar in de beroemde parfum no 5 zat of zit civet. Civet is het sterk geurende zweet van de civetkat, het zweet dat het dier uitscheidt wanneer het angst ervaart. Meer hoef ik niet te vertellen, denk ik zo. Laat deze site eerst maar eens kritisch naar de eigen informatie kijken voordat ze kritiek uiten op andere organisaties.'

Zegt genoeg denk ik zo ;-)
 
 
GLAMOURxGIRL onMon 05-01-09 18:08
GLAMOURxGIRL
soms sta ik er niet eens by stil dat sommige make-up spullen van my op dieren zyn getest..
maar wat ik al sowieso nooit ga doen, is bond dragen.
 
 
Sjerrin onSun 04-01-09 22:48
Sjerrin
Pfieuw. kan ik tenminste met een gerust hart die leuke essence oogschaduw gaan kopen ^^
 
 
MizzMe onSun 04-01-09 20:27
MizzMe
@
Rebeccalicious & Gwen1987:
hoe weten jullie dan dat essence op dieren test??

 
 
Guievessa onSun 04-01-09 14:19
Guievessa
Handig :D

Alleen kruidvat huismerk dan?
xx
 
 
ilsepils onSat 03-01-09 20:03
ilsepils
het grootste deel van mijn make-up is gelukkig dierproefvrij :) maar ik let er eigenlijk niet echt op..
 
 
PROENZAFri 02-01-09 19:00
PROENZA
Ik denk dat het té moeilijk is voor deze site om na te gaan welke cosmeticamerken op dieren testen. Je zal allemaal schriftelijke verklaringen nodig moeten hebben om dat te kunnen zeggen, vind ik. Er zijn genoeg sites met artikelen waarbij wordt gezegd dat een merk test op dieren terwijl dat niet zo is, en andersom. Bij dat moet de lijst misschien geupdate worden.
 
 
mirror_ onFri 02-01-09 18:06
mirror_
ik snap niet waarom dit nog steeds niet verboden is...
 
 
Rebeccalicious onFri 02-01-09 14:26
Rebeccalicious
Ik ben pertinent tegen dierproeven! 80% van mijn make-up en beautystash is dierproefvrij! Essence en Catrice testen wel op dieren, ook al zijn het alleen de ingrediënten die op konijnen worden uitgetest.
 
 
Esthrr onThu 01-01-09 21:31
Esthrr
Jammer dat veel bekende commerciële merken er niet bij staan. =[
 
 
Gossip_GirlThu 01-01-09 20:39
Gossip_Girl
omg dat konijntje is zooooooow cute $$
en dan wordt hij gwn vermoord omdat 1 iemand een nieuwe lipgloss wil..
 
 
fashionistaaaaaaThu 01-01-09 19:03
fashionistaaaaaa
ik ga vanaf nu proefdiervrij gebruike vreselijk gewoon.
kijk es op proefdiervrij.nl als je ziet op hoeveel dieren wordt getest in 1 jaar.. gewoon te veel
 
 
Marrtjuh onThu 01-01-09 18:12
Marrtjuh
Veel mensen denken dat het toch geen zin heeft, want wat maakt die ene lipgloss nou uit? Nu deze in de winkels ligt, is het toch al getest en maakt het niet meer uit of je hem wel of niet koopt. Dit slaat natuurlijk nergens op. Als jij dit product koopt, geef je je geld aan het desbetreffende bedrijf, waarmee deze meer producten kan maken en meer dieren kan pijnigen. Van jóuw geld!

Goed stukje! Al die arme diertjes.. =[
 
 
Marrtjuh onThu 01-01-09 18:10
Marrtjuh
Body Shop. =]
Ik moet gewoon dpv hebben.
 
 
sweetfamous onThu 01-01-09 17:34
sweetfamous
Ahhw wat een sgattig konijntje !!!:D
 
 
Balletjesbak onThu 01-01-09 17:23
Balletjesbak
Ik let er eerlijk gezegd niet op,,
 
 
gwen1987 onThu 01-01-09 17:12
gwen1987
@B0H0
Essence test dus wel degelijk op dieren (de ingredienten worden erop getest)
Etos is wel helemaal proefdiervrij
 
 
B0H0Thu 01-01-09 17:00
B0H0
Ben blij dat er eindelijk een topic over gemaakt is!
K gebruik alleen Essence & etos ^^
 
1-50 van 297

Volg Girlscene via:

 
 
Registreer
 
 
 

Laatste logins

 
 

Make-up - Zoeken

Onderwerp
 
 
 
 
 
 

Nieuws other scenes

 



 
 victoria beckham’s eerste wi...
Tot nu toe is Victoria Beckham’s kleding alleen online en in luxe warenhuizen te krijgen...
lees verder
 



 
 kanye west presenteert film in...
Van rapper naar designer naar filmmaker. Kanye West is niet te stoppen. Op 23 mei, dat is ...
lees verder
 



Girlscene is a division of Yourscene.nl